KAKAO CAMP 2016 – SKRYJE

KAKAO CAMP 2016 – SKRYJE

so 27.8. – út 30.8.2016 (pro děti i rodiče)

ZA POKLADEM ODVÁŽNÝCH RÓNINŮ

„Potulný muž se prodíral neprostupným lesem, vyčerpaný, zraněný. Byl na cestě již čtrnáct dní a pronásledovatelé byli blízko. Věděl, že další den už nepřežije. Jedinou nadějí pro něj byla řeka, kterou musel přebrodit. Musel přežít alespoň ještě jeden jediný den, aby tradice jeho přátel byla zachována. Všichni na něj spoléhali, na něj na Akihiru, potulného muže, samuraje bez pána, rónina…“

IMG_3743

Ahoj kamarádi, Kakaa, rodiče. Konec letních prázdnin je tady a tak nás čeká prodloužený víkend plný zábavy. Letos první ročník našich KakaoCampů. Takže děti a rodiče, pojďme si společně užít 4 úžasné dny.

Jak už jsem psal i na Facebooku (https://www.facebook.com/karatekakao), podařilo se nám, díky dobrému tipu od našeho vojína Ondry Šose, domluvit ve Skryjích u Rakovníka zázemí v objektu Školy v přírodě.

Základní organizační informace:

Termín:

 • příjezd: sobota 27.8. (do 14:00). Počítají s námi i na oběd. Takže nemusíte řešit sobotní oběd. Prosím všechny, kteří přijedou v sobotu, aby dojeli nejpozději na tu 14:00 hodinu. Máme v sobotu už řadu programu, musíme se ubytovat, hry, apod., tak abychom vše v klidu stihli.
 • odjezd: úterý 30.8. (od 14:00 výše). Končíme posledním jídlem obědem ve 12:00 hodin.

Místo:

Doprava: vlastní (70 km od Prahy)

Ubytování:

 • 2 – 5 lůžkové pokoje
 • V termínu akce v areálu nejsou žádní jiní lidé ubytovaní, budeme mít celý areál a ubytovací kapacity pro sebe.
 • Pokoje jsou moc hezky vybavené, se skříňkami, kde se dá uložit veškerý obsah vašich zavazadel.
 • Na chodbě jsou společné sprchy a záchody. Čisté a ve výborném stavu. Muži a ženy zvlášť.
 • Rozmístění osob do pokojů budu mít připravené. Počítám děti zvlášť, rodiče a dospělí zvlášť. Menší děti u rodičů.
 • Lůžkoviny a povlečení je zajištěno. Spacáky neberte.

Stravování:

 • 5x denně (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře)
 • V areálu je kuchyně s personálem a jídelnou, s 8-mi členným personálem, který nám bude vařit. Vaří dle referencí opravdu dobře a hodně :)
 • Zajistí nám i bezlepkovou kuchyni. Zatím vím o 3 osobách, kteří jí budou chtít. Pokud budete potřebovat zajistit pro sebe či dítě také bezlepkovou stravu, napiště mi nejlépe do pátku 26.7., abych to mohl nahlásit ještě správci areálu.
 • Tady je ukázka jídelního lístku z týdne, kdy jsme ve Skryjích byli na průzkumu.

Organizátoři akce: Standa Knotek a trenéři Ondra Šos a Petr Řehák

Zdravotník:

 • Budou s námi 2 školení zdravotníci + trenéři mají certifikáty kurzů 1. pomoci. Takže o naše různé bolístky bude postaráno.
 • Dětem, které s sebou nebudou mít přibalené rodiče, dejte do batožiny: Potvrzení o zdravotním stavu dítěte potvrzené od doktorky (posílal jsem Vám do emailu), kopii průkazu pojištěnce, potřebné léky + zdravotní doporučení Vašeho dítěte (pokud dítě užívá pravidelně nějaké léky, alergie, apod. – předáte je na místě zdravotnici).

Mobily, tablety, počítače, apod.:
Ohledně elektronických hraček bych rád zavedl jasná pravidla:

 • Tablety, počítače apod. technické hračky se na akci nevozí. Ani dospělí. Bude k dispozici počítač u vedoucího akce Standy, kvůli zajištění hry.
 • Děti, které budou mít na akci rodiče, nechají své mobily doma.
 • Děti, které nebudou mít na akci rodiče, si mohou mobily vzít s tím, že budou uložené u vedoucího akce (u Standy Knotka) a v případě potřeby je budou moci použít. Či mohou děti použít mobil některého z rodičů či Standův.
 • Nebojte se, děti těch pár dní bez mobilů vydrží :) A v případě potřeby budou mít mobily u sebe dospěláci.

Co nás čeká?

Letošní KakaoCamp bude hlavně o tom, abychom v Kakau zavedli další tradici a to je letní soustředění. Letos je to poprvé, na krátkou dobu prodlouženého víkendu. Příští rok už máme ve Skryjích rezervovaný celý týden so 26.8. – so 2.9.2017 :) Takže co nás letos čeká? Nebudu moc napovídat, takže jen nahodím :)

 • Čekají nás 4 pohodové dny dobrodružství a zážitků v krásné přírodě kolem Skryjí a údolí Berounky.
 • Kimona nechte doma. Karate drilovat nebudeme. Ale zadýcháme se dost :)
 • Hodně sportu, her na výdrž, rovnováhu, chytrost a kreativitu. Pro každého kousek :) Pro ženské jógu, pro chlapy fotbálek.
 • Hodně protahování, protože to všichni po prázdninách potřebujeme jako sůl.
 • Kdo přijede – soutěží. Bez ohledu na věk, váhu či cokoliv jiného. Děti i dospěláci. Ženy i chlapi. Holky i kluci. I dospěláci si přeci potřebují hrát a zablbnout.
 • Koupání v bazénu, výlety po okolí, opékání buřtů, kytara a řada dalších ptákovin.
 • A hlavně pohoda. Jedeme si to užít.

Co s sebou:
Mimo běžného a sportovního oblečení, nezapomeňte do tašky či kufru přibalit:

 • pláštěnku, nebo nepromokavou bundu
 • plavky
 • láhev na pití
 • opalovací krém – bude asi dost svítit sluníčko
 • pastelky na malování
 • kdo může, tak i nůžky

Těším se na vás všechny :)
Standa

Nábor nových karatistů

Vážení rodiče, dospěláci, Kakaa. Vím, že jsou ještě prázdniny, ale už divoce probíhá období shánění a registrace do kroužků na nový školní rok. Zájem o cvičení v Kakau je opravdu veliký, což nás moc těší :)

V průběhu prázdnin volalo a psalo ohledně kroužku karate v Kakau pro své děti velké množství rodičů. Určitě nebude možné z důvodu kvality tréninků všem vyhovět. Kapacity nejsou bohužel nafukovací a tak máme už jen několik málo míst pro nové děti začátečníky od 8-mi let. A platí, že v Kakau mají přednost vždy naše milá Šošinšata, jejich kamarádi (které mohou doporučit) či známí.

Do oddílu dětí pokročilí Kódona (karate již trénovaly, od oranžového pásku výše) a dospěláky se místečka ještě najdou. A podle všeho, co zatím vím, Kóhaiové Sempaie co do počtu asi doženou :) Bomba :)

Díky moc za pochopení a těším se na vás všechny.

Standa

KakaoVoda 2015 aneb Zrcadlová Koza podruhé

P1240283

Letos jsme v termínu od pátku 19. do neděle 21.června jeli na druhý ročník KakaoVody. Stejně jako vloni nás bylo jako kobylek, a proto náš kulturní atašé Petr udělal jasný itinerář všeho, co nás v průběhu víkendu mělo potkat. Jako vždy byla příprava maximální, řekněme slovy klasika „epesní“ a Petr nic neponechal náhodě. Jen bych zkusil navrhnout, abychom na třetí ročník udělali větší fondy a mohli pak uplatit minimálně Meteopress, nebo někoho z předpovědi počasí, aby nám vyšlo trochu lepší počásko.

Plánované formace

Prostě mi to nedá a musím to sem dát. Petr připravil nákresy formací osádek lodí, které s námi chtěl secvičit přímo na řece a ve vítězné šipkové formaci i dojet na Zrcadlovou Kozu. No nezadařilo se, ale jako slušivá inspirace do budoucna jednoznačně. Ještě bych vyzkoušel jednu formaci a to ŽELVU, jako římani. Myslím, že to by pak byl maximální majstrštych :) Tady to je:

voda-formace

Nevím, jak vám, ale mě to připadá jako kosmická loď Enterprise ze StarTreku. Už to vidím, jak příští rok zazní na řece povel „Enterprise“ a začneme před zraky nevěřících vodáků šikovat formaci. Vzedmou se vlny a formace pohltí vše kolem. Vysuneme záložní pádla, nasadíme roubíky do úst a zařadíme první světelnou rychlost. Na to nám nic menšího než Dunaj asi stačit nebude :)

Sraz v pátek od šesti na Zrcadlovce

Jako vloni  jsme se všichni srazili a rozložili své stany na Zrcadlové Koze. Počasí nám ještě přálo, ale už začínala k večeru pěkná zima. Pomalu jsme se všichni srazili a vybudovali stanový tábor. Oproti loňsku, kdy jsme jasně svým „zpěvořevem“ deklasovali kemp, jsme byli letos v menšině. Čekala tu na nás svatba o cca 200 kusech, takže to na Zrcadlovce slušně žilo po celou dobu.

20150620_192455

Večer jsme si udělali parádní. Táborák, kytara, Petrův zpěv. A Rohozec. Co chcete víc? Prostě pohoda.

20150619_220500_LLS

V sobotu ráno odchod na Dlaskův statek…

Ano, nezdá se vám to. I já se při psaní tohoto článku držím Petrových instrukcí :) Péťo, to jsem sem prostě musel dát :)

Po snídani alá švédský stůl, několika epesních presíčkách a prvním letošním melounu jsme již za drobného mrholení vyrazili pěšky na Dlaskův statek, kde na nás čekaly naše první stroje. Koloběžky. Byl pro nás připravený slušný vozový park.

P1240280

Ještě nezbytné kafíčko na startu, bez toho dámy ani ránu. Co kdyby nás přepadla nějaká slota a vy si pak při vlně tsunami říkaly, že já si nedala to svoje poslední kafíčko :) Tak honem honem, dopít, nakopnout kolobrndy a tradá.

P1240271

Cesta ubíhala stejně jako vloni rychle, jen to počasí nám moc nepřálo a občas slušně pršelo. A jelikož jsem byl v poslední skupince, která měla dva malé caparty na cestě, tak jsme měli čas se krásně kochat okolím a cestu si jaksepatří vychutnat. Dali jsme cestou několik „ahojů“ z mostu vodákům na řece a už jsme najednou nechali celou „Greenway Jizera“ za sebou a stáli před Boučkovým statkem v Malé Skále.

20150620_100323

P1240286

Linula se k nám vůně našich řízečků a tak jsme vběhli do hospůdky a začali likvidovat připravenou krmi.

P1240294

Malinovka tekla proudem, řízky prskaly z plotny až ke třetímu stolu, čokoláda byla ta nějčokoládovější a svíčková minimálně z pěti kostelních svíček. A to kafíčko. Zahradníci se předvedli jako znalci kafe a udělali nám přednášku na téma Káva. Díky nim už dnes vím, co je to Caffé Macchiato, Freddo, Lungo nebo Corretto. Díky.

IMG_20150620_103531

Organismus nás dospělých po tak dobrém obídku očekával jediné. Spánek, útlum, zasloužený restart. S Petrem jsme měli takovou hříšnou myšlenku, že si vlezeme na pec, kterou v hospůdce mají. Zalezli bychom do peřin k plyšákovi méďovi a prostě vytuhli. Třeba by si nás nikdo nevšimnul. Venku stejně lilo, tak co. Bohužel. Měli jsme s sebou stvoření, kterým se říká děti, a na ty přirozené přírodní zákony neplatily. Popadly kolobrndy a dělali tam na zahradě u statku různá salta, výkruty, kotrmelce, skoky do dálky, drifting a podobný vylomeniny a jako, kdy už pojedeme tu řeku. Však ono na ně taky jednou dojde, až je budou jejich malí démoni  tahat z hospody. Peklo :)

Vylezli jsme teda ze statku jako terminátor s ustřelenejma nohama, stoupli si na koloběžky a doplazili se do Žluté plovárny pod Malou Skálou.

Prší, neprší, voda, nevoda

IMG_20150620_123655

Tady se musím všem čtenářům omluvit, ale na chvíli končí obrazová dokumentace. Jelikož pršelo jak blázen, tak nikdo nechtěl vytahovat mobil nebo foťák. Oproti loňsku doprovodné vozidlo „SOS Renata Servis“ nebylo k dispozici a tudíž všechny mobily a foťáky byly hluboko zavřené v barelech. Jen Vilda tu a tam kouknul na čas na hermeticky uzavřený mobil, ale to bylo vše.

Stáli jsme na Plovárně pod střechou a koukali na neprostupnou bariéru padající vody. Ladily všechny možné iRadary, Aladiny, Nory apod. Začínala se nás zmocňovat zlá předtucha, že možná letos nás voda nečeká. Po několika lidových hlasování zda jet či nejet se přeci jenom objevila kapička naděje. Padala sama, mezi vodopádem deště a volala na nás, podívejte se vždyť už skoro neprší :) No mezi námi, chcalo jako prase, ale řekli jsme si, že nejsme z cukru a šli na to.

A hle chvíli slunko :) Nafasovali jsme vybavení, někteří z nás sjeli šlajsnu, nalodili se podle osádek a kajakáři zapíchli svá pádla poprvé do vody a jelo se. Vody, stejně jako vloni, moc nebylo, ale docela to šlo. Několikahodinovou řeku bych popsal několika postřehy:

 • lilo a pak zas ne
 • nelilo a pak zas jo
 • chvíli v triku a chvíli v zimních bundách
 • nějakej ten hysteráček na straně dětí (čti hysteráček ze slova „histera“, neboli Historicky Teatrální Radost, lidově Panika :)
 • nějakej ten hysteráček na straně dospělejch
 • musím ocenit kajakáře, byl to boj, ale dali jste to :)
 • háčci ohlásili všechny šutry, teda skoro všechny (viď Gábi)
 • předhonili jsme řadu ztroskotajivších vodáků
 • děti pádlovali jako o život, někteří alespoň chvilku
 • neztratili jsme žádnou posádku
 • bohužel nebyla plánovaná formace „Enterprise“ (snad příště na Dunaji)
 • a co byste řekli Kakao, už jsme byli na Zrcadlové Koze

Pak už jen vybalit barely, posbírat z lodi své zničené kosti a odvézt lodi zpět.

P1240315

P1240312

U Dlaskova statku jsme se rozloučili s osádkou Jára, Martin a spol., museli jet zpět domů a při té příležitosti vyzkoušeli pohodlí místního bufetu. Vždyť pršelo, něbylo možné jít do tábořiště :) Cestou zpátky jsme se, my chlapi, rozhodli, že půjdeme přes hráz – zkratkou. Musel na nás být skvělej pohled, jak se postarožní mátohy plazí po padesátimetrové hrázi, šnečím pochodem, aby nám neuklouzla noha. Ale na konci jsme měli ze zdolání hřebene hráze radost jako malí haranti :)

A co v podvečer? Buřtíky

V kempu jsme si pak na ohni udělali buřty od pana Klepiše na všechny možné způsoby, chobotnice, ježky, špízy s Dědkovým špekem apod. Občas nám zapršelo, ale to k této výpravě už patřilo. Nakonec plní až k prasknutí jsme se pomalu probojovali až k večeru, „zahnali“ děti do stanů a někteří v hospodě a nakonec i všichni u ohně, jsme měli pěkný večer.

IMG_20150619_214509

Nedělní návštěva jeskyně Postojná

Jako vloni jsme se těšili na průzkum jeskyně a tak jsme po snídani složili ležení a dle domluvy jsme dorazili autama do Klokočí a odtud pěšky do cílové destinace Postojná.

DSC01126

Cesta to byla strmá a pro některé z nás snad nekonečná. Ale nakonec jsme se vydrápali skalním průsekem až nahoru a tam začaly borůvkové orgie. Něco jako, kdo nesbírá s námi, sbírá proti nám, aneb kdo nemá modrý jazyk, jako by nebyl. A hurá cestou necestou do jeskyně.

IMG_20150621_115320

Zvládli jsme také odlovit jednu kešku, pro kterou se musel Péťa přímo „prosoukat“.

A za přihlížení našich mamin…

DSC01135

… jsme nakonec provedli důkladný průzkum jeskyně Postojná. Škoda, že jsme tam nenašli tu kešku, která tam měla být. No snad příště.

IMG_20150621_130625

DSC01143

Pak oběd a hurá domů :)

A co snad říct na závěr slovy klasika?

No bylo to jako vostrý, že jo? :D

P1240319

Standa

Ohlédnutí za červnovými zkouškami STV

IMG_1671

Už je to víc jak měsíc, co v KakaoDojo probíhaly zkoušky na STV, prostě páskování. A jelikož u toho byl i foťák, nesmí tu v blogu ta obrazová atmosféra z páskování chybět. Páskování, spojené se seminářem Ondry Zemana, dojo spolehlivě plně zaplnilo. 12.6. v pět hodin odpoledne to vše začalo. Myslím si, že pro naše novopečené bílé pásky to byl slušivej záhul, který ještě nezažili. Hodina cvičení s Ondrou před vlastními zkouškami byla pěkná soda. No soda, spíš prádelna. Lilo z nás, jak z konve :)

Pokud můžu použít slova Míry Macháčka, alias Sepuka, tak by se ta hoďka dala shrnout slovy:

„… to jako snad ne, tvl…“
„… jako to jako jako nedám, …“
„… já už jako nemůžu…“
„… ještě půl hoďky? To chcípnu …“
„… nech mě už zemřít …“
„… odešla mi třísla …“
„… mám urvanou ruku …“

Jako jednoznačně si to Sepuk užíval. To bylo evidentní :) Míru znám dlouhou dobu, a proto si myslím, že výraz v jeho obličeji po předání diplomu ke složení 9.kyu byl všeříkající. Prostě zasloužené.

DSC09881

A tady asi nechám spíš mluvit fotky. Takže nejdřív seminář?

DSC09686

A pak už se páskovalo. Bílé, oranžové, zelené a fialové pásky. Bylo toho dost, byli jsme unavení a nervozita (jako při každých zkouškách) se dala krájet. Ale co, to k tomu patří. A hlavně, všichni to dali !

Takže konec čekání a jde se na BÍLÉ pásky :)

DSC09725

A jedna zasloužená pusa na konec :)

DSC09724

ORANŽOVÉ a ZELENÉ pásky jdou na to.

IMG_1635

Při prohlížení fotek jsem slušně čučel, že se mezi námi pohybuje mistr kopu YOKO-GERI KEAGE. Hele KakaoKrejčí Vildo, nechceš nás ho taky tak hezky naučit? :)

DSC09751

A nakonec naše novopečené FIALOVÉ pásky

DSC09815

Tak co Kakaa? Spokojenost. Já myslím, že určitě. A všem obrovská gratulace.

DSC09874 DSC09872

Tak to bylo naše červnové páskování. Diplomy visí na stěnách v pokojíčcích, pásky už jsou vyměněné za vyšší a vy si užíváte zasloužených prázdnin. Tak se těším, až ty své pásky v září pěkně provětráte.

DSC09897

Standa

 

Užijte si kakaovou pohodu o prázdninách

Začalo kvést kakao

kakao-kvet

Ahoj Kakaa. Tak nám začaly prázdniny a myslím, že všichni si je zaslouženě užíváme nebo doufám alespoň budete užívat. Já zatím ano :) Vím, že vám všem dlužím nějaké ty článečky ohledně úspěšných červnových zkoušek STV, parádní KakaoVody a nějaký ten střípek z letošního Gasshuku. Bude, nebojte, bude. Ale znáte to všichni. Červen je takový hektický měsíc, že nebylo moc času a hlavně i energie cokoliv napsat. Ale nebojte, fotky už mám připravené, tak se do toho vrhnu.

Včera jsme byli s rodinkou kousek od Kutné hory v nádherném zámku Kačina. Sice ho máme kousek od naší chalupy, ale nikdy jsme tam ještě nebyli. Jako musím říci, paráda. Něco jako Bílý dům v Čechách. Parádní podívaná, luxusní kavárnička se zákuskama a pro bibliofily epesní zámecká knihovna. Dali jsme si hodně zajímavý okruh Zámecká knihovna > Lékárna > Divadlo > Oranžérie. Pro ty, kteří už mají za sebou hodně prohlídek různých zámků typu „zbrojnice, zámecké pokoje, zámecká kamna a obraz, obraz, obraz a obraz…“ je to vítaná změna. Mě uchvátila právě ta Zámecká knihovna se 40.000 svazky.

DSC00021

Ale proč píšu právě o Kačině? Mají tam i pěknou Oranžérii s příjemným zahradníkem, který se nás ujal a začal nám povídat o všech těch cizokrajných rostlinkách, proč a jak se pěstují a jak se o ně stará, prostě to byl člověk, který tu svou „zahrádku“ opravdu miluje. Sice dle paní průvodkyně nedávnou zašlápnul jednu z 5-ti místních strašilek, ale prostě tu živou větev asi přehlédl :)

Fotím si tak a najednou slyším, jak říká dětem. „A co si myslíte, že je tenhle stromek? To je kakaovník.“ No tak to samozřejmě moje uši zbystřily, hodil jsem zpátečku a už jsem čučel na drobný stromek. Právě začínal kvést. Poprvé v životě jsem viděl, jak kvete kakaovník. Drobný malý kvítek. Kakao znám jen z fotek jako velké plody, ale tady jsem poprvé viděl kvést kakaovník naživo. Pan zahradník viděl kavku, tak se mi dal do vyprávění, že plody nerostou na větvích, jelikož jsou pak moc velké a větve by se zlomily. Ale že rostou (a teď tedy kvetou) na kmeni a pak že kmen je těmi květy a pak plody (podle mě kokony) celý obrostlý. A tohle a tamto… Zase jsem o něco chytřejší, řekl bych, že kakao je prostě věda. Asi založím Kakao Bibliotheku :)

DSC00105

DSC00110

Za mě bomba :) Asi se na Kačinu ještě vrátíme a zkontrolujeme, jestli z těch květů něco kloudného vyroste.

Kakao hrnek vítězí i ve školce

No a pak mám ještě jednu úsměvnou kakaovou příhodu. Luky šel na pár dní ještě do prázdninové školky (poslední dny jako předškolák, uff :) a měl si tam vybrat značku, kam si bude dávat boty apod. Kouká na ty obrázky, samý auta, míče, hasiči, sanitky a on si okamžitě vybral obrázek s hrnkem Kakaa. Jako masakr. Prostě když musíš, tak musíš.

IMG_1709

Fotky z prázdnin

A když už jsem nad tím při ranní kávičce na Chodově přemýšlel, nad tím horkým kakaem, říkal jsem si, že by bylo super, jestli byste mi čas od času neposlali nějakou tu fotku z prázdnin s podobným motivem. Ranní kávička na břehu moře či na horách, kakao krnek na různé způsoby, umazaná pusa od kakaa, nebo borůvkových koláčů, kakao tričko na vrcholu Cheopsovy pyramidy nebo MontBlanku, nebo zapíchnutá kakao vlaječka na dně Macochy :) Prostě taková ta prázdninová kakaová pohoda. Udělal bych laškovný článek na web a hlavně pak galerku do Kakao Dojo, abyste měli v září na co vzpomínat. Posílejte cokoliv, budu za fotky moc rád :)

Takže začínám jednou z Gasshuku :)

20150703_134106

Mějte se skvěle a užijte si všichni pohodové prázdniny.
Standa

Tak jsme prožili první KakaoHANAMI a byla to paráda

IMG_2875j

Založit skvělou tradici Hanami v Kakau vymyslel Láďa. Seděli jsme tak jednou po tréninku u pivka a Láďa nám začal vyprávět o tom, jak v Japonsku slaví na přelomu března a dubna svátek Hanami formou pikniku. A jelikož máme takové akce rádi, začalo nám to s Petrem slušně v hlavě šrotovat.

Hanami se blíží a KakaoKrejčí se činí

Jak asi všichni zasvěcení víte, chystáme se pod taktovkou našeho Kultůry na ojedinělou akci:

HANAMI aneb líbání pod sakurami

pátek 1.5.2015 od 10:00 hodin v Botanické zahradě v Pražské Troji se bude konat líbání pod třešněmi – aneb česká verze Hanami. Po líbačce bude následovat čajový obřad od 11:00 hodin na cca 2 hodinky – přímo na louce v botanické zahradě.

Těší se na nás majitelé čajovny U Cesty.

DSCN1519

Dle předchozí domluvy jdeme všichni včetně dětí v kimonech!!!

Láďa má krásný samurajský obleček ….

20150415_182650

… a naše kněžky právě dokončují šití kimon za neustálé podpory KakaoKrejčího Vildy.

IMG_2669

Vilda se jen na chvilku zamyslí a už ví, jak ten střih upraví, Je to prostě profík.

20150419_113706

Kněžka gejša Gabča maká, až jí od šicího stroje odskakují jiskry. Bacha na zavaření stroje, musela bys přejít na ruční pohon :)

Ženy se prostě s KakaoKrejčím Vildou cítí dobře.

Kdo ho nezná, vězte, že výborně vládne kopem Mawashi, nůžkami, jehlou a nití a je to víceméně abstinent. Pokud potřebujete cokoliv spíchnout, ušít nebo třeba sehnat střih, musíte za ním. Je to profík každým coulem. Ale pozor… Lahvinkou u něj neuspějete. Dlouho nám trvalo, než jsme se probojovali k jeho asistence Renatě. Od ní jsme se dozvěděli, že hlavně mlsá čokoládky. Mléčné. Co jiného by taky měl KakaoKrejčí mlsat, že jo :)

Pátek se blíží a myslím, že to bude opravdu pecka.

Hlavně ať nám vyjde sluníčko, aby se mohli všichni sejít pod asi už „odkvetlými“ sakurami. Nu což, líbačka bude i tak :)

Standa

Láďa slavil 59 narozeniny

IMG_2598

Už je to 14 dní, co jsme s Láďou oslavili jeho narozeniny, ale myslím si, že si jeho oslava zaslouží připomenutí :)

Nebudu tu moc psát a spíš nechám promlouvat fotky. Videa se nahrávají, budou později :) Tím i díky našemu dvornímu kameramanovi Járovi :)

No a kde to všechno začalo? Kde jinde než v hlavě našeho kulturního referenta Petra. Co dát Láďovi k narozkám? Něco originálního? No není nic lepšího, než si potrénovat v Kakao dojo s přáteli. A tak slovo dalo slovo, telefonát telefonát a mail dal mail. A tak jsme se v neděli 12.4. sešli všichni v dojo. A čekali na Láďu, který sice tušil, že na něj něco chystáme, ale jinak byl dost v klidu. Přišel na stěnu, dal si své obligátní kafíčko a my už tam mezitím čekali. Připraveni na trénink. A že nás bylo. Prostě jsme mu naplnili dojo.

No a Láďa nevěda ničeho se jde převléci do šatny. Dává na sebe kimono a slyší, že ve sprše se něco děje. Hmm asi je tu něko dřív. Ale nikdo nevylézá. Tak to šel zkontrolovat. Prostě to bylo nějaký divný a koho že tam najde? Schovanýho Růžu, který už to nestihl přeběhnout do doja a schoval se tam, aby ho Láďa neviděl. No chápu, že v tu chvíli asi Láďa netušil jako Vo co de… A co teprv, když dorazil do doja?

 11. DAN Kakao

Co k tomu říct? Snad jen, že do doja vešel jako 2. DAN JKA a odešel jako 11. DAN Kakao. To byl ale hergot skok :) Prostě kdo umi, umi.

IMG_2229

No a pak už to jelo. Sice tam byly takové ty náznaky: „Hele Láďo, máš ty narozky, jdeme na pivo, ne? Prdíme na to.“ Ale když je plný dojo, tak je plný dojo. Prostě se jde makat. Vojín si vzal rozcvičku, jako obvykle, nějaký to protažení. Asi nejvíc si to začal užívat náš nový ženský kata tým. Naše nová soutěžní naděje. Ještě, že nemůžou na Pražský pohár 2016 (Bo jsme Ostrava, p…), jinak by to tam rozsekaly.

IMG_2252

A jdeme do plnejch

Láďa si to jako novopečený 11. DAN náležitě užíval.

Někdy šlo i do tuhého. To, když dostaly slovo karatistky. Amazonky.  Krev cákala až do třetí řady. Holky se toho ujaly ve vší parádě. Asi nějaké nevyřízené účty :)

Naučili jsme se nový karlovarský zvyk

Růža nás naučil takový milý zvyk. Když má u nich někdo v Karlových Varech narozeniny, tak na konci tréninku ho prostě zkopou. Krásné, vřelé, živelné. Tak jsme to hned na Láďovi prubli a myslím, že tím omládnul minimálně o 10 let :)

IMG_2612

IMG_2617

 

IMG_2417

A pak konečně to pivko a dárečky

Po vydatném tréninku byla konečně ta oslava v salónku. Výzdoba jako vždy byla epesní.  Tady musím hlavně pochválit Ondru Babora, který svými olbřími plícemi nafoukl snad polovinu balónků. Komu čest, tomu čest. Tím si vysloužil i doživostní funkci KakaoFoukač. Díky moc i dětem, které Láďovi napsaly krásný japonský vzkaz. Děkujeme :)

IMG_2627

KakaoHoubičkové balónky se houpaly (Vilda při tom klidném pohupu vzpomínal, jak je vybojoval ve velkoobchodě) a Láďa s 11. DANem byl tu. A cožepak to Láďa dostal? Mimo Růžovy dobroty od ruských přátel mu náš ženský kata tým předal poukázku na samurajské kimono. Které jsme mu pak po několika dnech od oslavy předali (na konci příspěvku :) A proč kimono? Protože KakaoHanami :)

IMG_2647

No to mi Ládíku řekni, co v tom psaníčku asi bude … :)

Šaman v plné parádě

 No a co říci nakonec?

Byla to bomba. A hlavně totální pohoda. Myslím, že jsme si to všichni užili naveliko.

A z čeho máme také velikou radost? Láďa má své kimono a hostivařská lavička zase zážitek na celý život. Prostě jak už jsem psal, kdo umí, umí.

Díky všem. Standa

 

Střípky za poslední měsíc

Tak máme za sebou další měsíc a minimálně z mého pohledu se toho stalo docela dost :)

Přečkali jsme jarní prázdniny a pomalu se přesunuli do období odevzdávání daňových přiznání. Tak ještě zavzpomínejme na opravdu hrozné okamžiky, když se vám podobná fotka objeví v mobilu a vy právě koukáte alespoň z okna, kde je fakt hnusně.

20150301_142817

Z čeho mám největší radost je to, že se nám zaběhly pravidelné termíny cvičení jednotlivých oddílů. Chodí naši páskované kódony, kde se nám místo pytle na strop věší Amálka, Láďa má radost z našich dětských nováčků šošinšáků, které se už začínají nořit do první katy a Míra z dospěláků kóhaiů už při návratu domů neleze se sténáním podél zdi a už poprvé v životě se dotkne rukama prstů u nohou. Prostě bomba.

Kódoni mají ufona

Kdo neví, co mají kódoni za maskota, vězte je to UFON. Teda možná ufon to není, ale jako ufon to vypadá :) Ptal jsem se jich, jak se jmenuje a prostě ještě jméno nemá. Že bysme vyhlásili celorepublikové hlasování? No nechme to na nich. Za mě je to prostě Ufon.

A kdo ho má tento týden? Myslím, že Péťa (radši ho zapomněl přinést, aby si ho max. poňuchňal celých 14 dní :).

IMG_2478

Japonština jede na plné obrátky

No Míšin sešit na japonštinu se slušně plní. Za chvíli mě bude školit a bude mě mít na háku. Znáte to všichni. Kdo prostě nejezdí do Japonska nebo minimálně japonštinou nevládne, je prostě mimo. Je OUT. A jestli to na mě někdy Míša vybalí, jako že jsem japonskej senil, tak snad do toho Japonska budu muset taky na výlet.

IMG_2509

Máme nádhernou kroniku

Jako rytíř Ondra Š. je pravý rytíř Kronikář. Vyšperkoval nám kroniku úplně na jiný level a jak se říká, dal do toho opravdu „srdíčko“. No řekněte, jaký klub v tom malém českém karate ďolíčku se může pochlubit takovou nádhernou kronikou.

kronika

Ondrové s Petrem suprově trénují

Zase velká radost. Velký Hostivarský matador Ondra Babor začal trénovat čtvrtky sempaie a kohaie. A střídají se s Petrem a Ondrou Š. Sice jsou čtvrteční dospělácké hodiny v počátcích, ale věřím tomu, že se slušně rozjedou. A musím tady napsat větu, co mi po tréninku s Ondrou B. napsal Petr: „Ondra byl v pohodě – usměvavý, hravý – bylo vidět, že ho to baví„. Už se těším, až budu moct najet na větší výkon a dorazím.

A za sebe můžu říct jen to, že první trénink po mém měsíčním karate půstu s Petrem a katou Bassai dai byl jako balzám na duši. Mít zase kimono na sobě …

Máme Facebook

Všichni asi už víte, že jsme spustili naše kakaový fejsbůkový stránky. Najdete je na: http://www.facebook.com/karatekakao. Za týden už máme 42 lajků. Krásný výsledek. Díky všem a vašim frendům :)

facebook-kakao

Richard Růžička a video

Jelikož máme repre trenéra Richarda Růžičku rádi, sleduju také jeho profil na Facebooku. A že tam měl za posledních několik týdnů slušnej vítr. Měnil profilové fotky od hodného a usměvavého Richarda, přes „nasr…“ orangutána, až po novou profi fotku. Trochu mě udivilo, co že se to kolem jeho osoby (min. na Fejsu) dělo.

Tak jsem narazil na tohle zajímavé video, prostě ho sem musím dát. Doufám, že slova kluků na videu byla vyslyšena :)

Štěrboholská hala voněla kakaem

14.3. se konalo I. kolo NP JKA žáci, junioři a I. liga družstev JKA žáci ve sportovní hale Štěrboholy Praha. A Kakao bylo u toho.

A tady vše vysvětlí komentář Petra z fejsu:

„Kakao spojuje – viz vlevo Hvězdy od vřídelních pramenů z Karlových Varů a vpravo zástupci Kakaa od Ostravského poctivého uhlí. Obojí dodává energii a ta se taví v poctivé karate, které nás spojuje!“ …. jako Péťo, tys měl být básníkem :)

A co teprve Amálka, která fakt zamakala a udělala nám obrovskou radost. A Péťa ml. taky bomba. Je vidět, že mají dobrý domácí odchov :)

20150314_091426

KaKaO & SK KV

Trénujeme ze všech sil

No občas opravdu lituju, že jsem na některých tréninzích nebyl. Když jsem viděl videa z tohoto tréninku s Máňou, prodloužil se mi život smíchem zase o několik minut. Díky. Fakt by mě zajímalo, zda paní souška Máňa konzultuje se svými kolegy frakturu švihového sádla zlividovaného Járy, nebo sděluje cvičencům, že tady opravdu mozek není :)

No a co teprve videa. Myslím, že to si nechám na samostatný článek. Fakt to stojí za to. Alespoň mě to donutí udělat Kakao Youtube kanál (KAKAOTUBE). Nebojte, myslím, že to dám pod login :)

IMG_20150310_205454

A nakonec … ještě díky moc všem za poslední měsíc a podporu v boji nestát se vietnamským spoluobčanem.

Super pocit být zase v kimonu …

Standa (o 8 kg lehčí)

黄色の騎士